دوره آموزش نقاشی روی شیشه

ثبت نام سریع دوره

امتیاز :
5/5

مرکز آموزش های تخصصی هنر به پشتوانه اساتید با تجربه ، اقدام به برگزاری دوره آموزش نقاشی روی شیشه نموده است. ویترای یا هنر نقاشی روی شیشه از دیرباز تا کنون مورد توجه هنرمندان بوده و بسیاری از هنرمندان از این هنر در معماری سود جسته اند. از جمله مکان هایی که از این تکنیک استفاده ی زیادی کرده اند ، کلیسا ها هستند که هنرمندان هر دوره المان های دین مسیحیت را بر پنجره های کلیسا نقاشی کرده اند. هنرجویان پس از اتمام دوره می توانند هم بر روی ظروف و هم بر روی پنجره ها و درهای شیشه ای به خلق اثر پرداخته و از این راه درآمد کسب کنند.

جامع-ترین-آموزش-ها

جامع ترین آموزش ها

اساتید باتجربه

اساتید با تجربه

کمترین شهریه ها

کمترین شهریه ها

مدرک معتبر

معتبر ترین مدرک

آموزش نقاشی روی شیشه یا ویترای (Vitrail)  یا شیشه‌رنگی (stained glass) یا شیشه نقشینه به هنر تزئین و نقاشی بر روی شیشه پنجره ها، ظروف شیشه ای (آبگینه)، المان های دکوری و ... گفته می شود که قرن ها در میان اقوام و ملل مختلف محبوبیت داشته و آثار متعدد و متنوعی از این هنر را می توان در موزه های مختلف در سراسر جهان یافت.

نقاشی روی شیشه شامل چندین مرحله شامل انتخاب یا رسم طرح اولیه، انتخاب المان شیشه ای با توجه به مقصود نهایی و جنس و بافت آن، اتخاب رنگ ها، پیاده سازی طرح اولیه بر روی شیشه، رنگ آمیزی و ... می باشد.

مرکز آموزش های تخصصی – کاربردی جهاد دانشگاهی دانشگاه هنر به پشتوانه اساتید مجرب و کار آزموده، اقدام به برگزاری دوره نقاشی روی شیشه نموده است. سرفصل های در نظر گرفته شده برای این رشته به گونه ای تدوین شده است که هنرجویان از سطح مبتدی بتوانند شروع به فراگیری نموده و به مرور و طی نمودن سرفصل های پیشرفته تر، بر مهارت ها و توانمندی های خود بیافزایند.

دوره نقاشی روی شیشه جهاد دانشگاهی هنر

در این دوره چه چیزهایی یاد می گیرم؟

هنرجویان این دوره پس از گذراندن این دوره با تکنیک های مختلف نقاشی روی شیشه آشنا شده و پس از گذراندن دوره و دریافت مدرک می توانند تکنیک های مختلف نقاشی را روی شیشه پیاده کرده و از این راه کسب درآمد کنند.

ابزار و  وسایل مورد نیاز هنرجویان برای شروع دوره نقاشی روی شیشه:

تجهیزات مورد نیاز هر کلاس این دوره در جلسه ی اول توسط مدرس توضیح و معرفی میگردد.

کلاس آموزش نقاشی روی شیشه از رویکرد هنری تا منبع کسب در آمد:

نقاشی روی شیشه و یا هنر ویترای هنری لوکس و تجملاتی است که در دوره های مختلف مورد توجه افراد بوده است. فعالیت در این رشته ی هنری و تولید آثار زیبا، هم به کسب درآمد فراگیران و هم به زنده نگه داشتن این هنر اصیل و قدیمی کمک می کند. هنرمندان می توانند آثار خود را در گالری ها و نمایشگاه های هنری به فروش برسانند. 

کلاسهای آموزشی حضوری با فضای آموزشی با امکانات آموزشی کامل 

کلیه کلاس های نقاشی روی شیشه با بهره گیری از امکانات و وسایل کامل در فضای آموزش عملی و با نظارت مدرس برگزار می شوند.

آیا به هنرجویان در پایان دوره مدرک اعطا می شود؟

بله هنرآموزان پس از پایان دوره، مدرک معتبر و قابل ترجمه از سازمان جهاددانشگاهی دریافت خواهند کرد. این مدرک علاوه بر اعتبار بالا در کلیه ادارات و سازمان های دولتی و خصوصی داخلی برای هنرجویانی که قصد مهاجرت و ارائه مدرک آموزشی در خارج از کشور را دارند قابل ترجمه رسمی و تایید وزارت امور خارجه است.

مدرسان این دوره چه کسانی هستند؟

تمامی اساتید این دوره مدرسان با تجربه و با سابقه دانشگاهی با تسلط به نیازهای بازار کار هستند و شما را بصورت گام به گام در راه رسیدن به هدفتان همراهی خواهند کرد:

اساتید دوره نقاشی روی شیشه
خانم مریم اسفندیاری

این دوره برای چه کسانی مناسب است؟

 • علاقمندان به یادگیری مهارت ها و تکنیک های نقاشی روی شیشه
 • علاقمندان به فعالیت در حوزه نقاشی روی شیشه
 • علاقه مندان به ایجاد کسب‌وکار خانگی خود در زمینه نقاشی روی شیشه
 • و آنهایی که نقاشی روی شیشه را صرفا به جهت علاقه شخصی و یک هنر فردی دنبال می کنند

سرفصل های دوره نقاشی روی شیشه

 • آموزش پتینه جوهری ظروف شیشه ای
 • اجرای طرح چوب روی ظروف شیشه ای تمرینات دورگیری ویترای
 • اجرای تکنیک طلا کوب ظروف و ضد آب کردن ظروف
 • آموزش دورگیری حرفه ای  ویترای روی ظروف
 • اجرای سه روش دکوپاژ  مقدماتی روی ظروف
 • اجرای دو روش دکوپاژ پیشرفته
  آموزش رنگ گذاری ساده، اکلیلی و سایه روشن(ترنسپرنت) در تکنیک ویترای
 • آموزش رنگ گذاری گچی ساده و گچی سایه روشن در تکنیک ویترای
 • آموزش رنگ آمیزی صدفی و مات در تکنیک ویترای
 • اجرای تابلو ترکیبی ازتکنیک های مختلف رنگ گذاری ها
 • اجرای رنگ آمیزی جا شمعی انتزاعی
 • آموزش تکنیک کهکشان در ویترای  و آموزش ویترای روی آینه
 • انجام دورگیری ظروف گرد و  استوانه ای و رنگ آمیزی ظروف گرد و استوانه ای با تکنیک ویترای

نمونه آثار هنرجویان

سوالات متداول

شما پس از گذراندن این دوره میتوانید کسب کار خانگی خود را در زمینه نقاشی روی ظروف شیشه ای راه بیاندازید و یا با فروشگاه های صنایع دستی همکاری کنید و از این طریق دست سازه هایتان را بفروشید و کسب درآمد کنید.

بله. مدرک پایان دوره قابل ترجمه رسمی و تایید وزارت امور خارجه بوده و در تمام مراکز خصوصی و دولتی داخل کشور نیز معتبر است.

خیر. کلاسها از سطح مبتدی تا سطح پیشرفته هستند و مطالب بدون نیاز به دانش قبلی از سطح کاملا مقدماتی شروع شده و با راهنمایی مدرس به تدریج و گام به گام به مراحل پیشرفته خواهند رسید

تجهیزات مورد نیاز هر کلاس این دوره در جلسه ی اول توسط مدرس توضیح و معرفی میگردد.

بله. رویکرد تمام کلاسها بر اساس آموزش عملی پایه گذاری شده. مدرس در طول دوره با اراده راهکارهای علمی، هنرجویان را در جهت انجام کار عملی تا رسیدن به نتیجه همراهی می کنند

 

مرکز جهاد دانشگاهی کلاس های ویژه شاغلین را در زمان عصر و یا آخر هفته ها قرار داده است.