دوره آموزش الگوسازی و دوخت متد تجاری تخصصی

ثبت نام سریع دوره

امتیاز :
5/5

مرکز آموزش های تخصصی هنر به پشتوانه اساتید با تجربه، اقدام به برگزاری دوره آموزش الگوسازی و دوخت متد تجاری تخصصی کرده است. دوره آموزش خیاطی و طراحی دوخت در یک ترم و به صورت کارگاه آموزشی تخصصی برگزار شده و هنرجویان برای شرکت در این دوره نیاز به پیش نیاز دانش دوره نازک دوزی دارند. برای شرکت در دوره الگوسازی و دوخت جامع (از نازک دوزی تا الگوسازی پیشرفته) اینجا کلیک کنید.

این دوره با هدف ورود به بازار کار، طراحی و الگوسازی تخصصی، مدرن و به روز در دنیای فشن و آماده سازی هنرجویان برای استفاده از الگوسازی پیشرفته آماده برگزار می شود.

جامع-ترین-آموزش-ها

جامع ترین آموزش ها

اساتید باتجربه

اساتید با تجربه

کمترین شهریه ها

کمترین شهریه ها

مدرک معتبر

معتبر ترین مدرک

اگر جز آن دسته از افرادی هستید که خیاطی بلدید و نمیدانید چطور از این هنر درآمدزایی کنید و مزون شخصی خود را داشته باشید، این دوره مخصوص شماست.

در این دوره که پیش نیاز شرکت در آن، دانش الگوسازی و دوخت نازک دوزی است، تمام متدها و دانشی که برای تجاری سازی این هنر و اشتغال موثر نیاز دارید را یاد خواهید گرفت.

از الگوسازی و دوخت انواع یقه‌ها و آستین‌ها و دوخت تجاری و تخصصی گرفته تا ترکیب متدها و مدل‌های به روز دنیای فشن!

آموزش الگوسازی و دوخت با متد تجاری تخصصی:

مرکز آموزش‌های تخصصی کاربردی جهاددانشگاهی واحد هنر با برنامه‌ای مدون آموزش خیاطی و الگوسازی تجاری تخصصی را در یک دوره 32 ساعته تدوین کرده است. همچنین در راستای تربیت نیروی کار ماهر و با هدف اشتغال و درآمدزایی از این هنر دیرینه، با برگزاری کارگاه تخصصی مجهز و آموزشی منطبق با آخرین متدها و روش های روز دنیا، از مبتدی تا پیشرفته در کنار هنرجویان خواهد بود.

الگوسازی و دوخت تخصصی انواع آستین و یقه به روش تجاری:

در این دوره با آموزشی کاربردی و کارگاهی تخصصی و عملی، آموزش انواع یقه و آستین‌های به روز دنیای فشن به شما آموزش داده می‌شود. از جمله این یقه‌ها و آستین‌ها میتوان به: الگوسازی یقه‌های فلت، کت، آستین‌های برش‌دار و آستین‌های حجم‌دار و فانتزی اشاره کرد.

دوره آموزش الگوسازی و دوخت مرکز جهاد دانشگاهی واحد هنر

در این دوره چه چیزهایی یاد می گیرم؟

در پایان این دوره شما به الگوسازی و دوخت انواع آستین‌ها و یقه‌ها، روش تجاری و بازاری آنها و همینطور ترکیب مدل‌ها و متدهای مختلف برای تولید مدل‌های جدید در دنیای فشن مسلط خواهید شد.

کلاس آموزش الگوسازی و دوخت با متد تجاری تخصصی از رویکرد هنری تا منبع کسب درآمد:

آموزش های این دوره به گونه ای است که علاوه بر فراگیری کامل مهارت های ورود به بازار کار، هنرجویان امکان حضور در بینال، دو سالانه ها و جشنواره های تخصصی در این حوزه را نیز دارند. همچنین با توجه به تفاهم نامه جهاد دانشگاهی با اتحادیه پوشاک، فراگیران امکان استفاده از مزایای اتحادیه را به طور خاص خواهند داشت.

در این دوره به هنرجویان مدرک اعطا می شود؟

هنرآموزان پس از پایان دوره، مدرک معتبر و قابل ترجمه از سازمان جهاددانشگاهی دریافت خواهند کرد. این مدرک علاوه بر اعتبار بالا در کلیه ادارات و سازمان های دولتی و خصوصی داخلی برای هنرجویانی که قصد مهاجرت و ارائه مدرک آموزشی در خارج از کشور را دارند، قابل ترجمه، رسمی و مورد تایید وزارت امور خارجه است.

پیش‌نیاز برای شروع دوره الگوسازی و دوخت با متد تجاری تخصصی:

هنرجویان برای ورود به این دوره و شرکت در کارگاه‌های تخصصی، نیاز به دانش اولیه در حوزه الگوسازی و دوخت نازک دوزی دارند.

اساتید دوره الگوسازی و دوخت

خانم سمیه بلاشی با 20 سال سابقه تدریس و مدیر مزون شخصی

مدرس دوره الگوسازی و دوخت جهاد دانشگاهی واحد هنر

سمیه بلاشی

مدیر و موسس مزون بلاشی با بیش از بیست سال سابقه در این حوزه و بیش از ۱۰ سال سابقه تدریس در آموزشگاه های مختلف بوده و در حال حاضر مدرس دوره های مبتدی و تخصصی الگوسازی و دوخت و دوره تخصصی الگوسازی و دوخت با متد تجاری تخصصی در جهاد دانشگاهی واحد هنر می باشد. 

این دوره برای چه کسانی مناسب است؟

 • علاقمندان به تاسیس مزون شخصی
 • علاقمندان به فعالیت در حوزه پوشاک، دوخت، طراحی لباس
 • علاقمندان به یادگیری مهارت های تخصصی و تبدیل شدن به مدرس و یا مربی در حوزه الگوسازی و دوخت با متدهای روز دنیا
 • علاقمندان به شرکت در جشنواره های مد و فشن داخلی و خارجی

سرفصل های دوره الگوسازی و دوخت

 • آموزش دوخت و الگوسازی یقه‌های هفت، گرد، خشتی، دلبری و ترکیب یقه‌های فلت با لقی گیری استاندارد
 • انتقال پنس‌ها و تبدیل آنها به برش‌ها و چین‌ها
 • الگوسازی و دوخت یقه‌های انگلیسی، آرشال، آمریکایی، ملوانی، بلیزر، فرنچ، شکاری، ب ب، کرواتی، اسکی و اسپرت
 • انواع برش‌های بالاتنه و دامن به صورت عمودی، کرو و افقی
 • آموزش انواع گره‌ها، چپ و راستی‌ها و حلزونی‌ها
 • آموزش زیرسازی‌های بالاتنه و دامن به همراه کاپ و فنر
 • آموزش انواع آستین‌های حجمی، برش‌دار و فانتزی به سبک تجاری

نمونه آثار هنرجویان

سوالات متداول

هنر جویان این رشته میتوانند به تأسیس کارگاه خیاطی تک دوزی و شخصی دوزی مخصوص بانوان اقدام کنند، با استفاده از نرم‌افزار الگوسازی کنند، در کارگاه های صنعتی استخدام شوند و یا به تأسیس کارگاه تولیدی پوشاک بپردازند.

بله. مدرک پایان دوره قابل ترجمه رسمی و تایید وزارت خارجه بوده و در تمام مراکز خصوصی و دولتی داخل کشور نیز معتبر است.

بله. برای شرکت در این دوره نیاز به داشتن دانش قبلی در حوزه نازک دوزی دارید.

بله. رویکرد تمام کلاسها بر اساس آموزش عملی پایه گذاری شده. مدرس در طول دوره با ارائه راهکارهای علمی، هنرجویان را در جهت انجام کار عملی تا رسیدن به نتیجه همراهی می کنند

بله. برای شرکت در این کلاسها در ابتدای دوره استفاده از هر نوع چرخی مناسب است ولی پس از یادگیری و پیشبرد اهداف شخصی ما راهنمایتان در خرید چرخ و تجهیزات خواهیم بود.

این دوره در یک ترم تخصصی و در 32 ساعت در قالب کارگاه آموزشی تخصصی برگزار خواهد شد.

بله. مرکز جهاد دانشگاهی هنر کلاس های ویژه شاغلین را در زمان عصر و یا آخر هفته ها قرار داده است، در این حوزه کلاس برای رفاه حال شاغلین و دانشجویان، روزهای جمعه ارائه خواهد شد.