دوره آموزش ایلاستریتور طراحی لباس

ثبت نام سریع دوره

امتیاز :
5/5

مرکز آموزش های تخصصی هنر به پشتوانه اساتید با تجربه، اقدام به برگزاری دوره آموزش ایلاستریتور طراحی لباس نموده است. ایلاستریتور نرم افزار گرافیکی قدرتمندی است که در بسیاری از مشاغل و حرفه ها کاربرد دارد و یکی از کاربردهای آن امروزه استفاده از این نرم افزار در طراحی لباس است. هنرجویان پس از پایان تک دوره ایلاستریتور طراحی لباس، قادر خواهند بود تا طراحی های خود را در بستر گرافیکی اجرا کنند و با این روش آثار خود را بهتر به نمایش بگذارند.

جامع-ترین-آموزش-ها

جامع ترین آموزش ها

اساتید باتجربه

اساتید با تجربه

کمترین شهریه ها

کمترین شهریه ها

مدرک معتبر

معتبر ترین مدرک

آموزش ایلاستریتور طراحی لباس یکی از آموزش های نرم افزار جهاد دانشگاهی واحد هنر است. ایلاستریتور یک نرم افزار هنری است و آنچه که اینک به عنوان مجموعه امکانات نرم‌افزاری طراحی هنری در اختیار طراحان و هنرمندان است روزگاری نه‌چندان دور با خلاقیت و ابتکار هنرمندان و با استفاده از دست و ابزارهای فیزیکی به انجام می‌رسید. آموزش ایلاستریتور طراحی لباس در یک دوره ی یک ترم انجام شده و هنرجویان پس از گذراندن دوره آموزش ایلاستریتور طراحی لباس می توانند مدرک این دوره را دریافت کنند.

شاید آنچه که امروز به عنوان نرم‌افزار طراحی و هنری در اختیار داریم و با استفاده از آنها کارهای محوله و پروژه‌های هنری را در اسرع وقت و با کمترین ضریب خطا به انجام می‌رسانیم، حاصل همان دقت نظر طراحان و هنرمندان نسل پیش از ما باشد که تجارب آنها، راه را برای دستیابی ما به چنین امکاناتی هموار کرده است.

شایسته است با آگاهی و دانش و تسلط بر این امکانات نرم‌افزاری که هر روز با توجه به نیازها به روز شده و کار را هر آن در عین تخصصی و ویژه بودن برای هنرمند طراح سهل و آسان می‌کند، در این مسیر گام برداشته و با این جریان برای رسیدن به موفقیت در عرصه‌های مورد علاقه هنریمان همراه شویم. ایلاستریتور یکی از نرم افزارهای کاربردی هنر می باشد و آموزش ایلاستریتور طراحی لباس شاخه از این نرم افزار است که کمتر به آن پرداخته شده است.

جهاد دانشگاهی واحد هنر با برگزاری دوره‌ آموزش ایلاستریتور طراحی لباس در حوزه نرم‌افزارهای هنری، شما را در وصول سریع و مطمئن به این خواست و آرزویتان همراهی می‌کند.

مرکز آموزش های تخصصی – کاربردی جهاد دانشگاهی دانشگاه هنر به پشتوانه اساتید مجرب و کار آزموده اقدام به برگزاری دوره آموزش ایلاستریتور طراحی لباس نموده است. سرفصل های در نظر گرفته شده برای این دوره به گونه ای تدوین شده است که هنرجویان از سطح مبتدی بتوانند شروع به فراگیری نموده و به مرور و طی نمودن سرفصل های پیشرفته تر، بر مهارت ها و توانمندی های خود بیافزایند.

امروزه استفاده از تصاویر وکتور(برداری) به شدت افزایش یافته است. Illustrator در فارسی به معنای تصویرگری و نرم‌افزار آن محصول کمپانی مشهور Adobe است. ایلاستریتور یک نرم‌افزار برداری است و تمامی محاسبات آن بر اساس معادلات ریاضی صورت می‌گیرد. این قابلیت سبب می‌شود در مقایسه با فتوشاپ که از تصاویر پیکسلی پیروی می‌کند با تغییر اندازه تصویر، از کیفیت آن کاسته نشود و طرح‌هایی با قابلیت مقیاس‌پذیری خوبی داشته باشیم. با استفاده از این نرم‌افزار می‌توان به تولید اشکال و تصاویر وکتور (دوربُر و تفکیک شده)، طرح پارچه و آثار برداری پرداخت. رقیب اصلی ادوبی ایلاستریتور، کورل‌دراو است که گرچه یک نرم‌افزار گرافیکی قدیمی به حساب می‌آید اما هنوز هم طرفداران خودش را دارد.

دوره آموزش ایلاستریتور طراحی لباس جهاد دانشگاهی واحد هنر

کلاس آموزش ایلاستریتور (Illustrator) از رویکرد هنری تا منبع کسب در آمد

طراحی لباس با نرم افزاهای هنری امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است و بسیاری از طراحان برای نمایش بهتر آثار خود از آنها بهره می جویند. فراگیران در این دوره علاوه بر یادگیری مدل های مختلف لباس، بر روی الگوهای آنها نیز کار کرده و به تخصص کافی در این حوزه می رسند.

کلاسهای آموزشی حضوری با فضای آموزشی با امکانات آموزشی کامل

کلیه کلاس های ایلاستریتور با بهره گیری از امکانات و وسایل کامل در فضای آموزش عملی و با نظارت مدرس برگزار می شوند

در این دوره به هنرجویان مدرک اعطا می شود؟

هنرآموزان پس از پایان دوره، مدرک معتبر و قابل ترجمه از سازمان جهاددانشگاهی دریافت خواهند کرد. این مدرک علاوه بر اعتبار بالا در کلیه ادارات و سازمان های دولتی و خصوصی داخلی برای هنرجویانی که قصد مهاجرت و ارائه مدرک آموزشی در خارج از کشور را دارند قابل ترجمه رسمی و تایید وزارت امور خارجه است

مدرسان این دوره چه کسانی هستند؟

تمامی اساتید این دوره مدرسان با تجربه و با سابقه دانشگاهی با تسلط به نیازهای بازار کار هستند و شما را بصورت گام به گام در راه رسیدن به هدفتان همراهی خواهند کرد.

اساتید دوره ایلاستریتور (Illustrator)
خانم نیکو میرزاپور

مدرس دوره مارولوس جهاد دانشگاهی واحد هنر

نیکو میرزاپور

دارای مدرک کارشناسی طراحی و دوخت و کارشناسی ارشد طراحی پارچه و لباس دانشگاه الزهرا که با چندین برند ایرانی در زمینه طراحی شال و روسری و طراحی دو بعدی لباس همکاری کرده اند. استاد میرزاپور در زمینه تصویرسازی برای کتاب با نرم افزار ایلاستریتور نیز فعالیت هایی داشته اند.

این دوره برای چه کسانی مناسب است؟

  • علاقمندان به یادگیری تکنیک های ایلاستریتور
  • این علاقمندان به فعالیت در زمینه طراحی با نرم افزار ایلاستریتور
  • و آنهایی که یادگیری نرم افزار ایلاستریتور را صرفا به جهت علاقه شخصی و یک هنر فردی دنبال می کنند

سرفصل های دوره ایلاستریتور طراحی لباس

روش نصب و آشنایی با فضای نرم افزار و بررسی ابزار ها و منو ها
آشنایی با ابزار های رسم
طراحی الگوی گسترده (Flat Pattern)
طراحی تیشرت
طراحی پیراهن مردانه
طراحی یقه های ایستاده، تخت، پایه دار و بدون پایه
طراحی برش های مختلف بر روی لباس
طراحی رودوزی های مختلف مانند زیگزاگ، خط چین، پس دوزی و…
طراحی دامن چین دار و پیلی دار
طراحی دکمه و جادکمه، نوارهای توری، بندینک و گل یقه

جنسیت سازی و طراحی پارچه به صورت راپورت بندی شده مانند پارچه های راه راه، چهارخانه، طرحدار، تور، حریر و …
ایجاد سایه روشن بر روی لباس با روش های متعدد
ایجاد رنگبندی برای لباس ها و پارچه ها
طراحی مانکن و رسم لباس روی مانکن
طراحی چهره، مو و کفش
ساخت کالکشن و طراحی بک گراند متناسب با کار ها

ابزار هایی که برای طراحی لباس در این دوره آموزش داده خواهد شد:
Pen Tool – Type Tool – Line segment tool – Rectangle tool – Blob brush tool – Rotate/reflect tool – Scale tool – Width tool – Shape builder tool – Mesh tool – Gradient tool – Eye dropper tool – Artboard tool – Zoom tool
Brushes – Pathfinder – Swatches – Symbols – Pattern – Envelope distort – Offset path – Expand – Distort & transform – Layers – Graphic style

نمونه آثار هنرجویان

سوالات متداول

نرم افزارهای گرافیکی از جمله نرم افزار ایلاستریتور در ایران بازار کار بسیار خوبی دارند و حتی می توان در منزل و فقط با یک کامپیوتر با آن کارهای مختلفی انجام داد و درآمد خوبی هم کسب کرد. شما پس از گذراندن این دوره میتوانید در حوزه های مختلفی فعالیت کنید و پروژه بگیرید مانند: طراحی لباس و تیشرت، طراحی الگو لباس، طراحی رنگبندی پارچه و نقوش آنها در نرم افزار و…

بله. مدرک پایان دوره قابل ترجمه رسمی و تایید وزارت امور خارجه بوده و در تمام مراکز خصوصی و دولتی داخل کشور نیز معتبر است.

خیر. کلاسها از سطح مبتدی تا سطح پیشرفته هستند و مطالب بدون نیاز به دانش قبلی از سطح کاملا مقدماتی شروع شده و با راهنمایی مدرس به تدریج و گام به گام به مراحل پیشرفته خواهند رسید.

خیر.کلیه کلاس ها با بهره گیری از امکانات و وسایل کامل در فضای آموزش عملی و با نظارت مدرس برگزار می شوند و به همراه داشتن لپ تاپ شخصی کاملا اختیاری است.

بله. رویکرد تمام کلاسها بر اساس آموزش عملی و پروژه محور پایه گذاری شده. مدرس در طول دوره با ارائه راهکارهای علمی، هنرجویان را در جهت انجام کار عملی تا رسیدن به نتیجه همراهی می کنند.

کلاس آموزش ایلاستریتور به صورت تخصصی جهت طراحی لباس شامل 30 ساعت آموزش تخصصی و از مقدماتی تا پیشرفته در زمینه انواع تکنیک های نرم افزار ایلاستریتور را شامل میشود.

مرکز جهاد دانشگاهی کلاس های ویژه شاغلین را در زمان عصر و یا آخر هفته ها قرار داده است.